Ogłoszenia duszpasterskie: od 9 do 16 września 2018 r.  – 23 Tydzień zwykły

 1. Dzisiaj kolekta na WSD w Pelplinie – Bóg zapłać za pomoc w jego utrzymaniu.
 2. Dzisiaj o 10:30 w Piasecznie uroczysta Msza św. odpustowa – 50-ta rocz. koronacji cudownej figury Matki Bożej Piaseckiej pod przewodnictwem kardynała Stanisława Dziwisza. Dziękuję pielgrzymom, którzy szli wczoraj na pieszo, czy też jechali rowerem.
 3. Bierzmowanie: Młodzież klasy VIII szkoły podstawowej i kl. III gimnazjalnej – w niedzielę 9 IX Msza św. o g. 18:00 i katecheza. Klasa VII-ma szkoły podstawowej – rozpocznie dwuletni cykl przygotowawczy w niedzielę 16 IX Mszą św. o g. 16:00 wraz z udziałem Rodziców (zapisy na przygotowania do bierzmowania młodzieży naszej Parafii). Szkoły średnie z naszej parafii, które będą bierzmowane 15 X – katecheza w sobotę 15 IX o 10:00.
 4. Na katechezy do I-Komunii zapisało się 14 dzieci. Pierwsza katecheza dla dzieci wraz z rodzicami odbędzie się 15 IX o g. 9:00.
 5. Różaniec w int. Ojczyzny i pokoju na świecie w poniedziałek o g. 17:25.
 6. Spotkanie modlitewne dla Wspólnoty Dobrego Pasterza – we wtorek po Mszy o 18:00.
 7. W środę 12 IX – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.
 8. Zapraszamy chętnych na pielgrzymkę autokarową do Piaseczna na dzień chorego – w środę 12 IX, prosimy o zgłoszenie do zakrystii dzisiaj i jutro, jedziemy wspólnie z parafią Jabłowo. Koszt 14 zł.
 9. W czwartek 13 IX po Mszy św. o g. 18:00 procesja fatimska ulicami Os. Przylesie Stare (strona sklepów). Przynieśmy świece. O pomoc prosimy porządkowych.
 10. W piątek 14 IX – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza św. w naszym kościele o g. 18:00. O g. 18:00 w Dąbrówce – odpust.
 11. W niedzielę 16 IX – rozpoczęcie 3-dniowego Triduum ku czci św. Stanisława Kostki dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. III gimnazjum oraz kl. VIII szkoły podstawowej. W niedzielę 16 IX: o 17:15 katecheza, a po niej o 18:00 Msza św.; w poniedziałek 17 IX i we wtorek 18 IX:  Msza św. o 18:00, a po niej katecheza. Obecność wszystkich z tych klas obowiązkowa.
 12. W sobotę o 7:30  Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP – prowadzą wierni.
 13. Apel Jasnogórski w intencji papieża Franciszka, Kościoła i Ojczyzny – w niedzielę 16 IX o 21:00; o przygotowanie rozważań proszę Grupa Modlitewna św. o. Pio.
 14. W niedzielę 16 IX – dodatkowa Msza św. o g. 13:30 z chrztem. W sobotę 15 IX po Mszy o 18:00 nauka do chrztu dla rodziców i chrzestnych.
 15. W sobotę 16 IX zbiórka ofiar na rozbudowę kościoła. Proszę Skarbników o odbiór zeszytów w zakrystii i z góry dziękuję za ich społeczną pracę, a Parafianom za wspieranie wspólnego dzieła.
 16. Panowie Szafarze odwiedzą chorych z Komunią św. – 9 IX i 16 IX są na rekolekcjach.
 17. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie przeprowadza II turę naboru dla wszystkich, którzy chcą służyć Bogu i ludziom w Chrystusowym kapłaństwie. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać w biurze parafialnym, w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej WSD w Pelplinie.
 18. Od 16 IX – 22 IX – Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców                                oraz Tydzień Wychowania.
 19. Zapraszam do czytania „Pielgrzyma”, „Małego Pielgrzyma”.