Ogłoszenia duszpasterskie: od 4 do 11 listopada 2018 r.  – 31 Tydzień zwykły

 1. Zaproszenie Biskupa Pelplińskiego na Mszę św. w int. Ojczyzny – 11 XI o g. 10:00 w bazylice katedralnej w Pelplinie.
 2. Dzisiaj kolekta diecezjalna. Po Mszy o 11:30 w kościele – spotkanie dla dzieci I-Komunijnych oraz wymiana tajemnic różańcowych Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus i dzieci I-Komunijnych.
 3. Naszych zmarłych w Zdrowaśkach jednorazowych polecać będziemy Panu Bogu do 8 XI włącznie: dzisiaj o 17:30, w poniedziałek wraz z różańcem w int. Ojczyzny i o pokój na świecie – po Mszy o 18:00, we wtorek i w środę po Mszy wieczornej, a w czwartek w ramach Godziny Świętej o godz. 17:30.
 4. Dzisiaj o g. 18:00 Msza św. i katecheza dla młodzieży bierzmowanej z kl. VIII szk. podst. i III gimn. Prosimy o solidność w przygotowaniu. Ostatnio była 1/3 kandydatów.
 5. We wtorek, ze względu na Zdrowaśki, prosimy wiernych o odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego – przed Mszą.
 6. We wtorek po Mszy o 18:00spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 7. W czwartek od g. 17:00 do 18:00 Godzina Święta z Godziną Miłosierdzia i modlitwami o powołania.
 8. W piątek 9 XI – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Tego dnia od g. 9:00 ks. proboszcz odwiedzi chorych ze spowiedzią i Komunią św.
 9. W piątek 9 XI – w naszej parafii odbędzie się Rada Okręgu Starogardzkiego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. O 17:30 – w kościele przygotowanie do liturgii Mszy św., potem udział we Mszy św. i spotkanie w plebanii. Zapraszam wszystkich członków obecnych i byłych, a także chętną młodzież, przygotowującą się do bierzmowania, o przybycie i wzięcie udziału w tym wydarzeniu. Okazja do praktycznego włączenia się w życie parafii – możliwość wpisu do indeksu za dodatkowe zaangażowanie.
 10. Panowie Szafarze nawiedzą chorych 11 i 18 XI.
 11. W sobotę 10 XI wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Tradycyjnie o 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 17:00 dodatkowa Msza św. jubileuszowa 30-lecia małżeństwa.
 12. W sobotę 10 XI po Mszy św. o g. 18:00 – „Muzyczny wieczór zadumy w int. Ojczyzny”: czuwanie modlitewno – poetycko – muzyczne w wigilię 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości  w wykonaniu Zespołu Muzycznego „Zacznij Żyć”. Na zakończenie – Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz różaniec w int. Ojczyzny
 13. Za tydzień Jubileusz 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości – dzień modlitw w int. Ojczyzny. Msza św. w int. Ojczyzny w naszym kościele o g. 8:00. Centralne uroczystości miejskie w Starogardzie Gd.: o g. 16:30 Msza św. „W int. Ojczyzny” na Rynku Starogardzkim (w razie niepogody w kościele św. Mateusza).
 14. Zespół Muzyczny „Na cały Głos”, działający przy Radiu Głos, przygotował na 100-lecie Niepodległości – Musical „Przebudzanie” – Polska! Nie zginie póki my żyjemy. Prapremiera będzie miała miejsce 11 XI o g. 19:00 w Hali sportowo-widowiskowej Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie (ul. Sambora 5a). Bezpłatne wejściówki na stronie internetowej Radia Głos. Szczegóły na plakacie i w „Pielgrzymie”.
 15. Młodzież bierzmowana z kl. VII szk. podst. – przeżywać będzie obowiązkowe dla niej rekolekcje kerygmatyczne, tzw. GPS. Odbędą się w piątek 16 XI w g. 17:30 – 19:30, a w sobotę 17 XI od 9:00 – 16:00. Szczegóły podamy za tydzień. Młodzież odbierze za tydzień w zakrystii oświadczenie – do podpisania przez Rodziców. Spotkanie dla rodziców tej młodzieży odbędzie się w naszym kościele w środę 14 XI o g. 18:00.
 16. Zbiórka do puszek na rzecz Kościoła Prześladowanego – wyniosła 815 zł. Bóg zapłać.
 17. Za tydzień podczas Mszy o 10:00 – poświęcenie opłatków na stół wigilijny i początek roznoszenia przez panów – Organistę i Kościelnego. Decyzją Rady Ekonomicznej parafii całość ofiar przeznaczona będzie dla panów posługujących w parafii. Panowie jedynie opłacą koszt zakupu opłatków.
 18. Prasa religijna: „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym”.
 19. Życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.