Ogłoszenia duszpasterskie – od 30 września do 7 października 2018 r.  –

26 Tydzień zwykły

1. Dzisiaj 30 IX po Mszy św. o 18:00 nauka do bierzmowania dla szkół średnich – przygotowanie bezpośrednie – Nowenna.
  2. Dzisiaj o 13:30 dodatkowa Msza św. z udzieleniem chrztu a w Bolesławowie o godz. 11:00 Msza św. podczas dożynek powiatu starogardzkiego – przewodzi ks. prałat Eugeniusz Stencel.
  3. Od jutra rozpoczynamy miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe o godz. 16:30 dla dzieci, a o godz. 17.30 dla młodzieży i starszych ( w poniedziałek w int. Ojczyzny i pokoju na świecie). Zapraszamy do gorliwego uczestnictwa.
  4. Kalendarz liturgiczny: W poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, we wtorek śś. Aniołów Stróżów oraz rocz. śm. Sługi Bożego ks. Henryka Szumana, w czwartek św. Franciszka z Asyżu, w piątek św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
  5. We wtorek po Mszy św. spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza.
  6.  Dni eucharystyczne miesiąca października:

I czwartek

– modlitwa za powołanych oraz o powołania do służby w Kościele kapłańskie, zakonne i misyjne od godz. 17.00 (Godzina Święta z Godziną Miłosierdzia).

I piątek

– wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Jezusa: spowiedź św. w godz. od 7.30 do 8.00 oraz od 16.30 do 17.00 i 17.30 do 18.00. Nabożeństwo I piątkowe po Mszy św. o godz. 18.00. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

I sobota

– czcimy Niepokalane Serce Maryi:

o 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, a po Mszy św. o godz. 8.00

Jerycho Różańcowe (8.30 – 9.30).

1. Spotkania i katecheza dla przygotowujących się do bierzmowania:

– poniedziałek – szkoła średnia (po Mszy św. o godz. 18.00).

– wtorek – szkoła średnia (po Mszy św. o godz. 18.00).

–  piątek – kl. VIII Szkoła Pod. i III Gimnazjum (po Mszy św. o godz. 18.00).

– sobota – szkoła średnia o godz. 10.00.

– niedziela (7 października) – kl. VII Szkoła Pod. uroczyste złożenie deklaracji (Msza św. o godz. 18.00).

1. Spotkanie dla Rodziców dzieci I- Komunijnych w czwartek (po Mszy św. o godz.

18.00). oraz katecheza dla dzieci I – Komunijnych w niedzielę (7 października) po

Mszy św. o godz. 11.30.

9. Prasa religijna: „Pielgrzym” oraz „Mały Pielgrzym”.

10.Przypominamy iż OSiR informuje, że w sobotę 6 X b.r. odbędzie się XXVII Bieg  Kociewski z Polpharmą. Podczas biegu głównego od 12:00 do 13:30 utrudnienie w  ruchu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

1. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia składamy w imieniu  duszpasterzy jak najserdeczniejsze życzenia.