Ogłoszenia duszpasterskie: od 28 października do 4 listopada 2018 r.  – 30 Tydzień zwykły

1. Dzisiaj X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – po Mszy zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła w Pakistanie.
  2. Kończy się październik: miesiąc różańcowy; dzisiaj, w poniedziałek, we wtorek oraz w środę różaniec o 17:30 dla młodzieży i starszych, a dla dzieci w poniedziałek, we wtorek oraz w środę o 16:30.
  3. W poniedziałek o 15:30 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Niedługo ruszy program pomocy żywnościowej w ramach „Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, Podprogram 2018” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD). Pomoc może otrzymać osoba, która nie przekracza kryterium dochodowego: 1.402 zł dla osoby samotnej, a 1.056 zł w przypadku osoby w rodzinie. Należy uzyskać z GOPS-u lub MOPS-u stosowne skierowanie. Szczegóły w biurze parafialnym.
  4. Dzisiaj o 18:00 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania  z VII kl. szk. podst., po Mszy katecheza. Dla tej młodzieży: w piątek 2 XI spowiedź św. od godz. 17:00, o godz. 18:00 Msza św., a po niej także katecheza.
  5. Dla młodzieży bierzmowanej z kl. VIII szk. podst. i III gimn.: spowiedź w piątek 2 XI od godz. 17:00, o godz. 18:00 Msza św., a katecheza w niedzielę 4 XI po Mszy o g. 18:00.
  6. W środę 31 X  od 16:00 do 18:00 spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych: może przyjść także młodzież bierzmowana.
  7. We wtorek po Mszy o 18:00 – spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza.
  8. W czwartek 1 XI – Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie jest w ona pierwszym rzędzie świętem zmarłych, choć nawiedzamy cmentarze, lecz wspominaniem tych, którzy już osiągnęli świętość. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym: o g 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00.
  9. Nabożeństwa za zmarłych na cmentarzach 1 XI: a) w Łapiszewie o g. 14:30, b) na Starym Cmentarzu o g. 14:30 rozpoczęcie procesji, a zakończenie na Nowym Cmentarzu, gdzie okolicznościowe kazanie. Na cmentarzach zbierane są ofiary na utrzymanie cmentarzy.
  1. W piątek 2 XI - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny, który jest poświęcony wspomnieniu zmarłych. Msze św. w naszym kościele: o g. 8:00, 10:00, 16:00 i 18:00. Tego dnia trzy Msze może sprawować każdy kapłan: jedną we własnej int. lub ofiarodawcy, jedną za wszystkich wiernych zmarłych oraz jedną za zmarłych wg intencji Ojca Św. Od 17:00 – 18:00 spowiedź I-piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
  2. 1 XI po południu oraz 2 XI przez cały dzień w każdym kościele oraz kaplicy publicznej i półpublicznej można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Odpust zupełny za zmarłych można również uzyskać w dniach od 1 do 8 listopada (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie – choćby tylko w sposób duchowy – jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych.
  1. Pamiętajmy o naszych zmarłych w Zdrowaśkach rocznych – wpisuje do zeszytu ks. proboszcz: ofiara 20 zł od duszy za całoroczne odmawianie przed Mszą o g. 10:00. Na Zdrowaśki jednorazowe są ofiary dobrowolne (można wrzucać w kopercie do skarbonki przy ołtarzu: będą odmawiane w Dzień Zaduszny po Mszach świętych oraz w oktawie Dnia Zadusznego po Mszy św. wieczornej.
  2. Za tydzień w niedzielę 4 XI – spotkanie po Mszy o 11:30 w kościele dla dzieci I-Komunijnych i wymiana tajemnic różańcowych dla Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz dzieci I-Komunijnych.
  3. Godzina Święta z Godziną Miłosierdzia i modlitwami o powołania – będzie 8 XI.
  4. W sobotę 3 XI – o 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, o 8:00 Msza św. wynagradzająca, a po niej Jerycho Różańcowe, od g. 9:30 odwiedziny chorych.
  5. Badanie praktyk religijnych z ubiegłej niedzieli – obecnych na Mszach św.: 759 osób, spośród 2.726 Parafian, tj. 27,84 % (więcej niż w ubiegłym roku o 0,98 % ), u Komunii św. było 319 osób, tj. 42,03 % spośród obecnych na Mszach św. (mniej niż w ubiegłym roku o 3,12 % ).
  6. Prasa religijna: „Pielgrzym”. Kalendarze z św. Janem Pawłem II: mały 5 zł, duży 10 zł.
  7. Życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.