Ogłoszenia duszpasterskie od 27 stycznia do 3 lutego 2019 r. – 3 Tydzień Zwykły

 

 1. Dzisiaj 66-ty Światowy dzień Chorych na Trąd.
 2. Dzisiaj o 11:30 chrzest. Następne chrzty 9 lutego i 17 lutego.
 3. Dzisiaj o g. 16:00 w starogardzkiej farze koncert kolęd w wykonaniu Męskiego Chóru Kościelnego, działającego przy parafii św. Mateusza w Starogardzie Gd.
 4. Dzisiaj o godz. 18:00 Msza św. „Za Parafian oraz w int. Rady Ekonomicznej i Rady Duszpasterskiej Parafii”, a po Mszy w plebanii – o g. 19:00 kolęda z Radą Ekonomiczną i Duszpasterską oraz pracownikami Parafii, zakończenie kolęd w parafii. Członków obu Rad i pracowników serdecznie zapraszam. Nabożeństwo kolędowe poprowadzi ks. Ryszard. Podsumowanie kolędowe za tydzień.
 5. W poniedziałek o 17:25 – Różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie.
 6. W poniedziałek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła, a w czwartek św. Jana Bosko, prezbitera.
 7. We wtorek po Mszy św. o 18:00 spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 8. W środę 30 I, po Mszy o 18:00 – spotkanie Żywego Różańca – omówienie intencji na luty.
 9. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I-piątek i I-sobota.
 10. W I-piątek miesiąca, czyli 1 II, spowiedź od g. 7:30 do 8:00 oraz 17:00 do 18:00. Odwiedziny chorych w piątek od g. 9:00. W piątek po Mszy o 18:00 – nabożeństwo ku czci NSPJ.
 11. W I-piątek, po Mszy św. o 18:00 – katecheza dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII szk. podst.
 12. W sobotę 2 II przypada święto Ofiarowania Pańskiego (tzw. święto Matki Bożej Gromnicznej). Jest to Dzień Życia Konsekrowanego, pamiętajmy w modlitwach o osobach zakonnych, członkach instytutów świeckich, dziewicach i wdowach konsekrowanych. Przynosimy do poświęcenia świece gromniczne (zapalane w czasie burzy, klęsk żywiołowych, przy umierających). Msze św. w naszym kościele o g. 8:00 z Jerychem Różańcowym oraz o g. 18:00. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na pomoc dla zakonów klauzurowych. Procesja ze świecami wewnątrz kościoła o g. 18:00. W katedrze pelplińskiej uroczyste obchody Dnia Życia Konsekrowanego – Ks. Biskup Diecezjalny zaprasza kapłanów, osoby konsekrowane oraz wiernych diecezji pelplińskiej na uroczystą Mszę św. o g. 11:00.
 13. I-sobotę miesiąca – o 7:30 Godzinki, o g. 8:00 Msza św. wynagradzająca, a od 8:30 do 9:30 Jerycho Różańcowe.
 14. W sobotę 2 II o g. 18:00 – poświęcenie świec dzieciom I-Komunijnym. Spotkanie dla Rodziców dzieci I-Komunijnych odbędzie się pół godziny przed Mszą św., czyli o 17:30.
 15. W niedzielę 3 II – kolekta diecezjalna. Tego dnia błogosławieństwo świec i wiernych w chorobach gardła przez wstawiennictwo św. Błażeja, biskupa i męczennika.
 16. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania VIII szkoły podst. i III gimnazjalnej – odbędzie w niedzielę 3 II o g. 17:00, na godzinę przed Mszą św. wieczorną.
 17. W poniedziałek 4 II o g. 9:00 zdjęcie dekoracji świątecznych i choinki. Proszę o pomoc strażaków z Koteż – pod kierunkiem pana sołtysa, Wspólnotę Dobrego Pasterza i inne chętne osoby dysponujące czasem.
 18. Za tydzień po Mszy o 11:30 spotkanie Róży św. Teresy od Dz. J (dzieci I-Komunijne i Rodzice) – wymiana tajemnic.
 19. Władze Miasta zapraszają we wtorek 29 I – na uroczystości w 99 rocz. powrotu Starogardu do Macierzy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń (o g. 10:00 Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców w kościele św. Mateusza).
 20. Prasa religijna: „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym”, prasa misyjna i Caritas.
 21. Trwa zbiórka srebrnego złomu na tablicę pamiątkową Inki w kształcie serce (zob. plakat).
 22. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Teresę Nowaczyk, l. 70 i  śp. Macieja Jaremyn, l. 48. Dobry Jezu…