Ogłoszenia duszpasterskie od 25 listopada do 2 grudnia 2018 r.  – 34 Tydzień zwykły

 1. Dzisiaj w całym Kościele uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, a w naszej Parafii odpust. Sumie odpustowej w sobotę 24 XI o g. 17:00 – „Za Parafian i dobrodziejów” przewodził ks. prałat Marian Szczepiński, wikariusz biskupi. Dzieciom I-Komunijnym poświęcono medaliki. Zapraszamy całą Parafię, aby skorzystać z łask, które daje uroczystość odpustu parafialnego. Po Mszy o 8:00, 10:00 i 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem poświęcenia O Jezu najsłodszy. Aby uzyskać odpust zupełny należy przystąpić do spowiedzi, przyjąć Komunię św., odmówić modlitwy w intencji Ojca Św. /np. Wierzę w Boga, Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo/, wyrzec się przywiązania do grzechu. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości odpustowej: ks. Ryszardowi, służbie liturgicznej ołtarza, zespołowi muzycznemu, p. kościelnemu, p. organiście, pani sprzątającej kościół.
 2. 23 XI minęła 16-ta rocz. pobłogosławienia kaplicy, a 8 XII przypada 17–cie  lat naszej parafii, Bóg zapłać za tworzenie naszej wspólnoty parafialnej, za jej rozwój duchowy i materialny. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na kościół, parafię i na rozbudowę parafii.
 3. Dzisiaj o g.  11:30 – chrzest. Następne chrzty 16 i 25 XII o 11:30.
 4. Po Mszy o g. 11:30 – występ Chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działającego przy Starogardzkim Centrum Kultury – który wykona pieśni patriotyczne, pod kierunkiem p. dyrygent Małgorzaty Gołuńskiej – Michna.
 5. Dzisiaj w parafii św. Katarzyny – odpust św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Jubileusz Parafii – o g. 12:15 Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Ryszarda Kasyny.
 6. W poniedziałek o 17:25 Różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie, we wtorek po Mszy o g. 18:00 spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 7. W środę i w piątek – dodatkowe Msze św. o g. 8:00.
 8. W czwartek o g. 17:00 obowiązkowa zbiórka dla ministrantów i lektorów w kościele.
 9. W czwartek po Mszy o g. 18:00 spotkanie Żywego Różańca i omówienie int. modlitewnych na grudzień.
 10. W piątek 30 XI – święto św. Andrzeja Apostoła. Ksiądz Andrzej Taliński, proboszcz parafii Stara Kiszewa, serdecznie zaprasza pielgrzymów grupy Kociewie na zabawę andrzejkową do Starej Kiszewy w sobotę 1 XII. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do ks. przewodnika Andrzeja Nalborskiego (facebook lub telefon), organizowany jest autobus.
 11. 1 XII, czyli w I – sobotę miesiąca: o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, o 8:00 Msza wynagradzająca, a po niej Jerycho Różańcowe. 
 12. W sobotę 1 XII o 15:00  dodatkowa Msza św. w 80-te Urodziny.
 13. W sobotę 1 XII o 17:50 przez 10 min. bić będą dzwony kościelne na zakończenie starego i na rozpoczęcie nowego roku kościelnego.
 14. Za tydzień początek Adwentu – czasu oczekiwania na Boże Narodzenie i na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów. 2 XII podczas Mszy o 8:00 błogosław. wieńca adwent. i świecy adwentowej. P. Organista Jan  oraz p. kościelny Krzysztof roznoszą poświęcone opłatki.
 15. W niedzielę za tydzień po Mszy o g. 11:30 – katecheza dla dzieci I-Komunijnych.
 16. Dziękuję za ofiarę na kwiaty od mieszkańców ul. Skośnej, Dębowej i z Os. Polanki, kwiaciarni.
 17. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską do udziału w weekendowym skupieniu „Czego pragniesz?” w dn. od 30 listopada do 2 grudnia 2018 r. Ta forma skupienia ma służyć młodym pomocą w rozeznaniu drogi życiowej. Udział w weekendowym skupieniu jest bezpłatny. Szczegóły w biurze parafialnym.
 18. Parafia organizuje w przyszłym roku (1-6 VII 2019) pielgrzymkę na Ukrainę (w programie: Lwów, Olesko, Podhorce, Złoczów, Poczajów, Krzemieniec, Zbaraż i Dubno). Szczegóły w biurze parafialnym. Do 8 XII b.r. należy zgłosić się z paszportem i wpłacić zaliczkę.
 19. Dziękujemy za włączenie się do ogólnopolskiej inicjatywy KSM „Polak z sercem” – zbiórka żywności długoterminowej dla Polaków z Ukrainy i Białorusi. Akcja w naszej parafii do dzisiaj. Należy przynieść żywność do kościoła i złożyć ją do specjalnego kosza. Można przyczynić się do organizacji wakacji dla młodzieży z tamtych terenów poprzez akcję SMS (trwającą do 30 VI 2019 r., należy przesłać SMS o treści „POMOC” na nr 72405.
 20. Od 3-14 XII będzie w Katowicach szczyt klimatyczny. Po Mszy św. – modlitwa pap. Franciszka.
 21. Życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.
 22. Prasa religijna: „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym”, prasa misyjna. Lampiony na roraty – w zakrystii.