Ogłoszenia duszpasterskie – od 23 do 30 września 2018 r.  – 25 Tydzień zwykły

 1. Dzisiaj doroczne ucałowanie relikwii św. o. Pio (po Mszach św.) – 50-ta rocz. śm. o. Pio i 100-lecie od stygmatyzacji.
 2. W związku z 79 rocznicą mordu w Lesie Szpęgawskim, dzisiaj o g. 14:00 – uroczysta Msza św. koncelebrowana, której przewodzi Bp Ryszard Kasyna. Uroczystości państwowe już o 13:15. MZK uruchamia bezpłatne autokary z przystanku przy Starostwie o 12:00, 12:15, 12:30 i 12:45. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 3. W poniedziałek o godz. 17:25 różaniec w int. Ojczyzny i pokoju na świecie.
 4. Spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza – w piątek po Mszy o 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W środę Msza św. o g. 18:00 „W int. Róży sługi Bożego ks. Henryka Szumana – z podziękowaniem za otrzymane z prośbą o błog. Boże, a dla zmarłych o życie wieczne”. Po Mszy spotkanie Żywego Różańca i omówienie intencji modlitewnych na październik.
 6. W czwartek wspomnienie św. Wincentego ẚ Paulo, prezbitera, w piątek wspomnienie św. Wacława, męczennika, a w sobotę święto Św. Michała, Gabriela i Rafała, Archaniołów.
 7. 28 IX, w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki organizowana jest Koronka na Ulicach Miast. W Starogardzie Gd. o g. 15:00 w różnych miejscach; w naszej parafii, w ramach adoracji o powołania kapłańskie – w kościele przed Najświętszym Sakramentem..
 8. W piątek 28 IX przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich. Zapraszamy na Mszę o 8:00 w piątek, a po niej do adoracji od g. 8:30 do g. 18:00 według zamieszczonego na tablicy ogłoszeń grafiku.
 9. Z piątku 28 IX na sobotę 29 IX przypada w naszej parafii całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu tzw. Jerycho Różańcowe. Rozpoczęcie Mszą w piątek 28 IX o g. 18:00. Plan również wg grafiku. Przed północą Grupy modlitewne, na godziny nocne prosimy o indywidualne zapisy w zakrystii. W ciągu dnia w sobotę – taki sam plan jak w piątek.
 10. W sobotę o 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 1. Prasa religijna: „Pielgrzym” oraz „Mały Pielgrzym”.
 2. OSiR informuje, że w sobotę 6 X b.r. odbędzie się XXVII Bieg Kociewski z Polpharmą. Podczas biegu głównego od 12:00 do 13:30 utrudnienie w ruchu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 3. W niedzielę 30 IX o 13:30 dodatkowa Msza św. z udzieleniem chrztu; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy o g. 18:00.
 4. 30 IX w Bolesławowie o g. 11:00 Msza św. podczas dożynek powiatu starogardzkiego – przewodzi ks. prałat Eugeniusz Stencel.
 5. W niedzielę 30 IX po Mszy o 18:00 nauka do bierzmowania dla szkół średnich – przygotowanie bezpośrednie – Nowenna.
 6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Józefa Siembieda, l. 59. Dobry Jezu…