Ogłoszenia duszpasterskie od 23 do 30 grudnia 2018

4 Niedziela Adwentu, Wigilia, Narodzenie Pańskie i Święto Świętej Rodziny

 

 1. Dzisiaj 4 Niedziela Adwentu. Na wieńcu adwentowym zapłonęła 4 świeca. Spowiedź w ramach przygotowania do Świąt: dzisiaj w parafii NSPJ. U nas spowiedź dzisiaj – przed każdą Mszą św., a jutro od g. 9:00 – 10:00 dla tych, którzy nie mogli być wcześniej (wracający z zagranicy, z delegacji, z pracy). W I święto spowiedzi św. nie słuchamy, a okazja do spowiedzi będzie w II święto.
 2. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. z rana o 8:00, podczas której poświęcenie nowych figurek Dzieciątka Jezus i szopek (można przynieść do kościoła – do poświęcenia). Przed Mszą – Różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie. Jutro nie będzie Mszy św. o 18:00. Pięknym akcentem naszego świątecznego czuwania będzie wieczerza wigilijna. Zadbajmy o jej religijny wymiar: wspólna modlitwa, czytanie Pisma św., opłatek, śpiew kolęd, miejsce dla niespodziewanego gościa, przyjście na Pasterkę o 24:00. W Wigilię zaleca się wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, nie z obowiązku, lecz z potrzeby serca.
 3. W Wigilię o g. 11:00 w plebanii spotkanie opłatkowe dla ministrantów naszej Parafii, a o g. 13:00 w biurze parafialnym wręczenie paczek żywnościowych dla rodzin potrzebujących. Dziękuję Parafialnej Caritas i młodzieży bierzmowanej za przygotowywanie paczek, a ofiarodawcom za ich ufundowanie oraz zrobienie zakupów. Bóg zapłać.
 4. W poniedziałek 24 XII o północy kończy się Adwent. Zapraszamy o 24:00 na uroczystą Mszę św. zwaną Pasterką.
 5. We wtorek 25 XII uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św.: o 8:00, 10:00, 11:30 i o g. 18:00. O g. 11:30 chrzty.
 6. W środę 26 XII – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. o g. 8:00, 10:00, 11:30 i o 18:00. W drugi dzień świąt zbiórka do puszek na szkolnictwo katolickie diecezji i KUL Jana Pawła II.
 7. 25 i 26 XII po Mszy św. o g. 11:30 – nabożeństwa adoracji przy żłóbku dla dzieci. Ofiary składane przy żłóbku – na potrzeby misji.
 8. W piątek 28 XII rozpoczęcie odwiedzin duszpasterskich, zwanych kolędą: program w Biuletynie, na tablicy ogłoszeń oraz na internetowej stronie parafialnej. Celem kolędy jest pobłogosławienie naszych domów i mieszkań, modlitwa duszpasterzy w gronie naszych rodzin. Do wiosek i dalszych części Parafii prosimy o pojazd na 10 minut przed rozpoczęciem kolędy i z góry serdeczne Bóg zapłać. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty i ćwiczenia z religii. W Sylwestra – 31 grudnia oraz w Nowy Rok – 1 stycznia nie kolędujemy. W tym tygodniu z racji kolęd, w piątek – Msza św. tylko z rana o g. 8:00. W czasie kolęd zmiana godzin urzędowania biura parafialnego.
 9. W czwartek 27 XII święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, tego dnia obrzęd błogosławieństwa wina przez wstawiennictwo św. Jana oraz podawanie wina wiernym. Tego dnia po Mszy wieczornej – spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 10. W piątek 28 XII święto Świętych Młodzianków Męczenników.
 11. W sobotę o 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP – prowadzą wierni.
 12. W niedzielę 30 XII święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Wszystkim Rodzinom składamy najserdeczniejsze życzenia.
 13. Parafia organizuje w przyszłym roku trzy pielgrzymki autokarowe: 1/ na Ukrainę od 1 do 6 VII 2019, 2/ do Gietrzwałdu i św. Lipki – wiosną, 3/ na Jasną Górę – jesienią.
 14. Termin bierzmowania młodzieży kl. III gimnazjum i kl. VIII szkoły podstawowej naszej parafii – piątek 17 maja 2019 roku o g. 16:00.
 15. Zaproszenie na Orszak Trzech Króli – 6 I 2019 r. Nasza parafia, ubrana na niebiesko, wyruszy o 13:00 sprzed kościoła Miłosierdzia Bożego. 13:30 spotkanie Trzech Króli na Starogardzkim Rynku, a o 14:30 pokłon Trzech Króli Dzieciątku – przy kościele św. Wojciecha, gdzie odbędzie się na zakończenie wspólne śpiewanie kolęd. 6 I 2019 r. w g. 13:00 – 14:30 będą utrudnienia w ruchu na: ul. Hallera, Rynku, ul. Chojnickiej, Kościuszki, Alei Niepodległości, Jana Pawła II, Pomorskiej, Szwoleżerów Rokitniańskich, Żwirki i Wigury, Lubichowskiej i Kociewskiej. Przepraszając za utrudnienia – wszystkich na Orszak zapraszamy.
 16. Dziękuję za ofiarowanie tegorocznej choinki, za jej wstawienie – sołtysowi Koteż, strażakom, panom Kazikom. Dziękuję za wykonanie tegorocznego żłóbka: p. architekt Anicie, p. Elżbiecie oraz Wspólnocie Dobrego Pasterza oraz wszystkim pomagającym, za ufundowane dekoracje. Dziękuję ul. Jesionowej za ofiarę na kwiaty.
 17. Składamy serdeczne życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.
 18. W dniu żałoby narodowej pomódlmy się za górników, którzy zginęli w czeskiej kopalni w Karwinie, w tym 12-tu Polaków. Dobry Jezu…