Ogłoszenia duszpasterskie od 21 do 28 października 2018 r.  – 29 Tydzień zwykły

1. Od dzisiaj do soboty przypada Tydzień Misyjny. Kolekta na cele misyjne. Wspierajmy misje modlitwą i ofiarą. O g. 17:30 różaniec w kościele w intencji misji i misjonarzy.
  2. Dzisiaj: badanie praktyk religijnych – dziękuję młodzieży bierzmowanej i Radzie Parafialnej za pomoc; katecheza dla dzieci I-Komunijnych w kościele po Mszy św. o g. 11:30; o g. 13:30 dodatkowa Msza św. z Chrztami.
  3. Panowie Szafarze odwiedzą dzisiaj chorych z Komunią św.
  4. Dziękuję wszystkim zaangażowanym za przygotowanie uroczystości bierzmowania klas szkoły średniej w naszej parafii. W zakrystii młodzież odbiera zamówione fotografie w cenie 15 zł. Inne w cenie 3 zł za szt. można zamówić w Zakładzie Fotograficznym koło SCK-u (indeks na tablicy ogłoszeń).
  5. W październiku zapraszamy na wspólnie odmawiany w kościele różaniec: a/ dzieci – od poniedziałku do piątku o g. 16:30; b/ młodzież i starsi – codziennie o g. 17:30 (pół godziny przed Mszą św. wieczorną). Różaniec także w niedziele o 7:30 – prowadzą wierni.
  6. W poniedziałek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Msze św. o g. 18:00 i 19:00.
  7. We wtorek po Mszy o 18:00 spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza – w salce; a Grupy Modlitewnej św. o. Pio – w plebanii. Jedna z int. wieczornych „Za Grupę Modlitewna św. o. Pio i w int. wiernych, składanych na kartkach”.
  8. W czwartek – o g. 18:00 Msza św. w int. Żywej Róży św. o. Pio.
  9. W sobotę 27 X: 6-ta rocznica nominacji biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny (2012), którego Bóg niech zachowa w najdłuższe lata.
  10. Na ławkach zostały wyłożone kartki, na które możemy wpisać imiona i nazwiska zmarłych na  Zdrowaśki roczne lub jednorazowe. Zdrowaśki roczne – wpisuje do zeszytu ksiądz proboszcz: ofiara 20 zł od duszy za całoroczne odmawianie przed Mszą o g. 10:00. Na Zdrowaśki jednorazowe są ofiary dobrowolnemożna wrzucać do skarbonki ustawionej przy głównym ołtarzu, będą odmawiane w Dzień Zaduszny po Mszach świętych oraz w oktawie Dnia Zadusznego.
  11. Dziękuję za ofiarę na kwiaty od rodzin z ul. Jodłowej oraz za kwiaty ze ślubu.
  12. Spotkanie młodzieży KSM-u w piątek po Mszy o g. 18:00 w salce.
  13. W niedzielę 28 X po Mszy o g. 18:00 - katecheza dla kandydatów do bierzmowania: kl. VII szk. podst.
  14. Zbiórka do puszek na dzieło Nowego Tysiąclecia – pomoc w nauce dla zdolnej ale ubogiej młodzieży: 1.028,70 zł.
  15. Caritas Parafialna chce przystąpić do unijnego programu Pomocy Żywnościowej dla Najuboższej Ludności. Osoby, które mają niskie dochody, mogą uzyskać z GOPS-u lub MOPS-u stosowne skierowanie. Kryterium dochodowe wynosi dla osoby samotnej 1.402 zł, a dla osoby w rodzinie 1.056 zł. Skierowanie należy przynieść do biura parafialnego do piątku 26 października. Szczegóły na plakacie.
  16. Prasa religijna: „Pielgrzym”. Kalendarze z św. Janem Pawłem II: mały 5 zł, duży 10 zł.
  17. Państwowa Straż Pożarna informuje, że 24 X (środa) będą utrudnieniach w ruchu drogowym w g. 9:00-13:00: na terenie miasta, czasowo może zostać zamknięta ul. Pelplińska od Ronda Solidarności do skrzyżowania z ul. Pomorską.
  18. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia składamy jak najserdeczniejsze życzenia.