Ogłoszenia duszpasterskie od 20 do 27 stycznia 2019 r. – 2 Tydzień zwykły

 

 1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy Międzynarodowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 2. Do 25 I trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Za uczestnictwo w kilku zgromadzeniach tego tygodnia i w jego zakończeniu można uzyskać odpust zupełny. Dzisiaj niedzielne pokropienie – na wspomnienie chrztu i jedności chrześcijan na fundamencie chrztu.
 3. Dzisiejsza kolekta – na WSD w Pelplinie, polecamy łaskawej pamięci i dziękujemy za modlitwę i pomoc materialną w utrzymaniu i kształceniu kleryków, przyszłych kapłanów.
 4. Panowie Szafarze odwiedzą dzisiaj chorych z Komunią św.
 5. W poniedziałek o 7:25 Różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie. Tego dnia wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy.
 6. We wtorek 22 I o g. 19:00 w salce spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 7. Od 23 – 27 stycznia trwać będą XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie.
 8. Msze św. w tygodniu, z racji kolęd: w poniedziałek, we wtorek i w środę tylko o g. 8:00; od czwartku Msze św. wieczorem o g. 18:00; zaś w sobotę o g. 8:00 i o g. 18:00 – z liturgii niedzielnej. Szczegółowy plan kolęd jest podany na tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafiajchkw.pl, przypominam, że w dni kolędowe zmienione są godziny urzędowania biura parafialnego.
 9. W czwartek 24 I od g. 15:30 – kolędy uzupełniające u tych Parafian, którzy nie mogli przyjąć wcześniej, a wcześniej to zgłosili, czy też jeszcze zgłoszą. Kolęda w plebanii z udziałem Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej w niedzielę 27 I o g. 19:00, wcześniej (o g. 18:00) Msza św. „W int. Parafian i Rad Parafialnych”. Członków obu Rad serdecznie zapraszam. Kolędę w plebanii poprowadzi ks. Ryszard.
 10. W czwartek 24 I – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, a także dzień modlitw za dziennikarzy. O g. 18:00 Msza św. „W int. Grupy Modlitewnej św. o. Pio oraz w int. składanych przez wiernych”, a po Mszy spotkanie dla Grupy Modlitewnej św. o. Pio – w plebanii.
 11. W piątek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
 12. W sobotę o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 13. Za tydzień o 11:30 chrzest. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę 26 I, po Mszy o 18:00.
 14. Z okazji obchodzonych: 21 I Dnia Babci oraz 22 I Dnia Dziadka – życzymy już dzisiaj wszystkim Babciom i Dziadkom Bożego błogosławieństwa, radości i zdrowia, a także szacunku, pamięci i miłości ze strony wnuków i wnuczek. Składamy także serdeczne życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.
 15. Parafia organizuje w dn. 1-6 VII 2019 pielgrzymkę autokarową na Ukrainę (m.in. do Lwowa). Szczegóły w biurze parafialnym. Wolnych jest tylko 5 miejsc.
 16. Władze Miasta zapraszają we wtorek 29 I – na uroczystości w 99 rocz. powrotu Starogardu do Macierzy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń (o g. 10:00 Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców w kościele św. Mateusza).
 17. W niedzielę 27 I o g. 16:00 w starogardzkiej farze usłyszymy koncert kolęd w wykonaniu Męskiego Chóru Kościelnego, działającego przy parafii św. Mateusza w Starogardzie Gd.
 18. Trwa zbiórka srebrnego złomu na tablicę pamiątkową Inki w kształcie serce (zob. plakat).