Ogłoszenia duszpasterskie od 2 do 9 grudnia 2018 r.  – 1 Tydzień Adwentu

1. Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Dzieli się on na dwie części; pierwsza z nich, do 16 XII, kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga, od 17 XII, zwraca nasze myśli ku Bożemu Narodzeniu.
  2. Dzisiaj podczas Mszy o 8:00 błogosławieństwo wieńca adwentowego i świecy adwentowej. Dziękuję Kwiaciarni Marzenie za wykonanie wieńca. „Roraty” – w dni powszednie Adwentu o godz. 18:00, a w sobotę o 8:00. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Dzieci otrzymują specjalne obrazki.
  3. We wtorek i w piątek dodatkowe Msze św. o g. 8:00.
  4. Dzisiaj po Mszy o 11:30 – wymiana tajemnic różańcowych dla Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus (dzieci I-Komunijnych i ich rodziców) oraz katecheza dla dzieci I-Komunijnych.
  5. Jutro wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. O g. 17:25 Różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie.
  6. We wtorek 4 XII Dzień modlitw za bezrobotnych przez wstawiennictwo św. Barbary. Po Mszy o 18:00 spotkanie Modlitewne  Wspólnoty Dobrego Pasterza, w parafii Kokoszkowy odpust – 17:00.
  7. W czwartek dzień św. Mikołaja, biskupa. Tego dnia przypada I-czwartek miesiąca i od 17:00-18:00 zapraszamy na Godzinę Świętą z Godziną Miłosierdzia i modlitwami o powołania.
  8. 7 XII przypada I-piątek miesiąca: Msze św. o g. 8:00 i 18:00; od. 9:00 odwiedziny chorych (wizyta świąteczna), od 7:30 – 8:00 i od 17:00-18:00 spowiedź św. I-piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
  9. W sobotę 8 XII: uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; 6. rocznica ingresu J. E. Ks. Bpa Diecezjalnego dra Ryszarda Kasyny do katedry pelplińskiej; dzień modlitw w int. Młodzieży Żeńskiej i jej posłannictwa w Kościele i świecie; 17-ta rocz. utworzenia naszej Parafii; zachowajmy świąteczny charakter dnia. Msze św. o g. 8:00, 10:00 i o 18:00. Od g. 12:00 – 13:00  Godzina Łaski – adoracja Najświętszego Sakramentu.
  10. W sobotę o 7:30 - Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP – prowadzą wierni.
  11. Prasa religijna: do „Pielgrzyma” dołączona jest książeczka „Obrzędy Wieczerzy Wigilijnej” w cenie 2 zł, nabywając „Pielgrzym” i obrzędy płacimy 4,90 zł; kupując osobno same obrzędy – płacimy 3 zł. Jest „Mały Pielgrzym” oraz świece Caritas – duże 15 zł, małe 8 zł.
  12. W niedzielę 9 XII rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które zakończą się w środę 12 XII spowiedzią świąteczną. Poprowadzi je ks. Mirosław Przechowski, proboszcz parafii Bzowo. Za tydzień Msza św. z naukami ogólnymi o 8:00 i 10:00, dla dzieci o 11:30, a dla młodzieży bierzmowanej, ze szkół średnich, studentów i młodzieży pracującej z nauką stanową o 18:00.
  13. Za tydzień kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej, a także dzień modlitw i pomocy materialnej kościołowi katolickiemu na Wschodzie – zbiórka do puszek. Za tydzień 9 XII przed kościołem kiermasz Bożonarodzeniowy – zapraszają Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas w Skórczu. Dochód na letni wyjazd podopiecznych placówki. Na ławkach i na oknach ulotki „Kociewiacy dla hospicjum” – możliwość wsparcia starogardzkiego hospicjum.
  14. Małżonków zapraszamy na „Spotkania Małżeńskie” poświęcone pielęgnowaniu więzi małżeńskiej. Odbędą się one w dn. 14-16 XII 2018 r. w Collegium Marianum w Pelplinie. Szczegóły na plakacie i stronie Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Pelplińskiej.
  15. Parafia organizuje w przyszłym roku (1-6 VII 2019) pielgrzymkę na Ukrainę (w programie: Lwów, Olesko, Podhorce, Złoczów, Poczajów, Krzemieniec, Zbaraż i Dubno). Naszym przewodnikiem będzie ks. Grzegorz, który głosił nam tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Szczegóły w biurze parafialnym. Do 31 XII b.r. należy zgłosić się z paszportem i wpłacić zaliczkę. Liczy się kolejność zgłoszeń.
  16. Życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.