Ogłoszenia duszpasterskie – od 16 do 23 września 2018 r.  – 24 Tydzień zwykły

1. Od 16-22 IX przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania.
  2. Dzisiaj o 13:30 dodatkowa Msza św. z udzieleniem chrztu; następne chrzty: 30 IX o g. 13:30.
  3. Dzisiaj o g. 16:00 Msza św. dla klasy VII-mej szkoły podstawowej wraz z udziałem Rodziców – rozpoczęcie dwuletniego cyklu przygotowawczego młodzieży naszej Parafii do bierzmowania (zapisy).
  4. Dzisiaj – rozpoczęcie 3-dniowego Triduum ku czci św. Stanisława Kostki dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. III gimnazjum oraz kl. VIII szkoły podstawowej. Dzisiaj w  niedzielę 16 IX: o 17:15 katecheza, a po niej o 18:00 Msza św.; w poniedziałek 17 IX i we wtorek 18 IX:  Msza św. o 18:00, a po niej katecheza. Obecność wszystkich kandydatów z tych klas obowiązkowa.
  5. Szkoły średnie z naszej parafii, które będą bierzmowane 15 X – następną katechezę będą miały w niedzielę 30 IX po Mszy o 18:00.
  6. Dzisiaj Apel Jasnogórski o g. 21:00 – prowadzi Grupa Modlitewna św. o. Pio.
  7. Jutro, czyli 17 IX Dzień pamięci i modlitwy za Polaków prześladowanych, zesłanych i pomordowanych na Wschodzie w rocz. napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Władze Miasta zapraszają na g. 16:50 wszystkich mieszkańców, delegacje wraz z pocztami sztandarowymi, na cmentarz przy ul. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich, przed zbiorową mogiłę starogardzian – ofiar II wojny światowej, gdzie będzie miało miejsce wspomnienie wydarzeń sprzed 79 lat, modlitwa i złożenie przez delegacje kwiatów.
  8. W poniedziałek o g. 17:25 różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie.
  9. Dodatkowe Msze św.: w poniedziałek i we wtorek o g. 8:00; w czwartek o g. 6:00 – na rozpoczęcie 10-cio dniowej pielgrzymki udającej się do Wiednia, na Chorwację i Węgry. Proboszcza zastępować będzie ks. Ryszard.
  10. We wtorek 18 IX święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży, patrona tegorocznego roku, w 450 rocz. śmierci św. Stanisław Kostki. Po Mszy o 18:00 spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza (w salce).
  11. Panowie Szafarze odwiedzą dzisiaj chorych z Komunią św.
  12. W środę 19 IX wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika. O g. 18:00 Msza św. „W int. Grupy Modlitewnej św. o. Pio i w int. składanych przez wiernych na kartkach”, po Mszy spotkanie Grupy Modlitewnej św. o. Pio w plebanii. Doroczne ucałowanie relikwii św. o. Pio w naszej parafii odbędzie się po Mszach w niedzielę 23 IX. 4 osoby z naszej Grupy o. Pio wezmą udział w Kongresie Grup o. Pio organizowanych 28 i 29 IX w Gdańsku.
  13. W piątek 21 IX święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w parafii św. Mateusza odpust.
  14. W sobotę o g. 14:30 ślub, a o g. 16:00 40-ta rocz. ślubu.
  15. 30 IX – w Bolesławowie o g. 11:00 Msza św. podczas dożynek powiatu starogardzkiego.
  16. W związku z 79 rocznicą mordu w Lesie Szpęgawskim, za tydzień 23 IX o g. 14:00 – uroczysta Msza św. koncelebrowana, której przewodzi Bp Ryszard Kasyna. Uroczystości państwowe już o 13:15. MZK uruchamia bezpłatne autokary z przystanku przy Starostwie o 12:00, 12:15, 12:30 i 12:45. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  1. Pielgrzymka dla maturzystów do Częstochowy będzie 24 IX. Szczegóły i zapisy u katechetów w szkole.
  2. Bóg zapłać za zebrane ofiary na rozbudowę kościoła. Dziękuję Skarbnikom za ich społeczną pracę, a Parafianom za wspieranie wspólnego dzieła. Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty do kościoła od mieszkańców: Koteże blok, Rodzinna i Główna.
  3. Na nauki do I-Komunii zapisało się 16 dzieci. Kolejna katecheza dla dzieci w niedzielę 7 X, czyli za 3 za tygodnie – po Mszy o g. 11:30. Dzieci zbierają winogrona i wklejają na specjalną planszę jako ich  „Dar dla Pana Jezusa na I-Komunię św.”.