Ogłoszenia duszpasterskie od 16 do 23 grudnia 2018 – 3 Niedziela Adwentu

 

 1. Dzisiaj 3 Niedziela Adwentu, na wieńcu adwentowym zapłonęła trzecia świeca. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach adwentowych oraz przystąpili do spowiedzi w ramach przygotowania do Świąt. We wtorek spowiedź w parafii Miłosierdzia Bożego, w środę w parafii Sumin, w czwartek w parafii św. Katarzyny, w piątek w parafii św. Mateusza, w sobotę w parafii św. Wojciecha i w Dąbrówce, a w niedzielę za tydzień w parafii NSPJ. U nas spowiedź za tydzień, w niedzielę, przed południem – przed każdą Mszą św.
 2. Od 16-22 XII przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 3. Panowie Szafarze odwiedzą dzisiaj chorych z Komunią św.
 4. Dzisiaj o 15:00 – w plebanii spotkanie opłatkowe dla Żywego Różańca i skarbników parafii, przygotowuje Róża św. Jana Pawła II.
 5. Dzisiaj po Mszy o 18:00 – Apel Jasnogórski, który poprowadzi Róża św. o. Pio.
 6. Dzisiaj w kościele Miłosierdzia Bożego o g. 14:00 spowiedź i Msza św. dla niesłyszących.
 7. Roraty: od poniedziałku do piątku o g. 18:00, a w sobotę o g 8:00. W sobotę o g. 8:00, czyli w czasie ostatnich rorat – rozdanie nagród dzieciom uczestniczącym w tegorocznych roratach, dlatego dzieci przynoszą już w piątek na Mszę św. o 18:00 swoją podpisaną planszę z obrazkami.
 8. Termin bierzmowania młodzieży kl. III gimnazjum i kl. VIII szkoły podstawowej naszej parafii – piątek 17 maja 2019 roku o g. 16:00.
 9. W tygodniu dodatkowe Msze św. o g. 8:00: w czwartek i w piątek.
 10. Różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie – w poniedziałek o 17:25.
 11. We wtorek 18 XII o g. 18:00 Msza św. w int. „Grupy Modlitewnej św. o. Pio i w int. Wspólnoty Dobrego Pasterza oraz w int. składanych na kartkach”, a po Mszy spotkanie opłatkowe dla obu wspólnot.
 12. Dziękuję Parafianom za ofiary na rozbudowę kościoła: przekazane w sobotę Skarbnikom, wpłacane przez cały rok na konto parafialne, przekazywane ks. proboszczowi, czy wrzucone do skarbonki w kościele. 12 XII b.r. w Pelplinie, na komisji budowlanej u Ks. Biskupa, podjęto decyzję o przystąpieniu do prac projektowych architektury i konstrukcji docelowego kościoła. Nastąpi przeorientowanie kościoła. Wejście główne będzie od strony krzyża misyjnego, kościół będzie powiększony o ok. taką samą powierzchnię co obecna nasza kaplica.  
 13. Zbiórka do puszek na pomoc kościołowi katolickiemu na Wschodzie – wyniosła 606 zł.
 14. W czwartek 20 XII o 9:00 wstawienie choinki – proszę o pomoc p. sołtysa Koteż i strażaków. Budowa żłóbka – w piątek 21 XII po Mszy św. o g. 18:00 – Wspólnota Dobrego Pasterza i chętni.
 15. Parafialna Caritas przygotuje paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących – proszę o zgłaszanie się rodzin potrzebujących do biura. Odbiór paczek będzie w Wigilię o 13:00.
 16. W piątek 28 XII rozpoczęcie odwiedzin duszpasterskich, zwanych kolędą: program zostanie podany za tydzień.
 17. Pan kościelny i pan organista zakończyli roznoszenie opłatków. Gdyby ktoś potrzebował poświęcony opłatek, to można otrzymać go w biurze lub zakrystii. Zapraszamy do kupna nowego świątecznego „Pielgrzyma”.
 18. Trwa akcja Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom. Świece Caritas: małe – 8 zł; duże 15 zł.
 19. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia o g. 11:30 – chrzty. Nauka dla rodziców i chrzestnych – w sobotę 22 XII o g. 19:30 w salce parafialnej – czyli w bibliotece.
 20. Parafia organizuje w przyszłym roku (od 1 do 6 lipca) pielgrzymkę na Ukrainę zachodnią, tereny leżące niedaleko Lwowa (w programie: Lwów, Olesko, Podhorce, Złoczów, Poczajów, Krzemieniec, Zbaraż i Dubno). Naszym przewodnikiem będzie ks. Grzegorz, który głosił nam tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Szczegóły w biurze parafialnym. Do 31 XII b.r. należy zgłosić się z paszportem i wpłacić zaliczkę. Liczy się kolejność zgłoszeń.
 21. Dziękuję za kwiaty od kwiaciarni „Marzenie”.
 22. Życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.