Ogłoszenia duszpasterskie od 14 do 21 października 2018 r.  – 28 Tydzień zwykły

 1. Dzisiaj XVIII Dzień Papieski pt. „Promieniowanie ojcostwa” oraz zbiórka do puszek na dzieło Nowego Tysiąclecia – pomoc w nauce dla zdolnej ale ubogiej młodzieży. W związku z Dniem Papieskim zachęcamy dzisiaj do udziału w różańcu wdzięczności za św. Jana Pawła II o g. 17:30. We wtorek 16 X – w 40-tą rocznicę wyboru św. Jana Pawła II, zapraszamy po Mszy o 18:00 na Apel Jasnogórski – rozważania i muzyka – Wspólnota Dobrego Pasterza.
 2. 14 X – Dzień Edukacji. Nauczycielom, pedagogom, wychowawcom i katechetom życzymy  wytrwałości w kształtowaniu serc, przekazywaniu wiedzy i wychowywaniu młodego pokolenia.
 3. Panowie Szafarze odwiedzą chorych: za tydzień (21 X).
 4. Jutro, w poniedziałek 15 października o g. 16:00, w naszej parafii, uroczystość bierzmowania klas szkoły średniej. Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży udzieli Ks. Biskup Pelpliński dr Ryszard Kasyna. Przystąpią 22 osoby. Zapraszam świadków, rodziców i chrzestnych. Podczas tej Mszy  nastąpi poświęcenie różańców i modlitewników dzieciom I- Komunijnym. Zapraszam wszystkie dzieci i ich rodziców. Podczas tej Mszy będzie uroczyste wprowadzenie relikwii św. Maksymiliana Marii Kolbego. Dzisiaj o godz. 17:00 spowiedź dla młodzieży i ich rodzin, świadków i chętnych. 
 5. Za tydzień o g. 13:30 Msza św. z Chrztami. Nauka do chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę 20 X po Mszy o 18:00 w kościele.
 6. W październiku zapraszamy na wspólnie odmawiany w kościele różanieca/ dzieci – od poniedziałku do piątku o g. 16:30.; b/ młodzież i starsi – codziennie o g. 17:30 (pół godziny przed Mszą św. wieczorną). Różaniec także w niedziele o 7:30 – prowadzą wierni.
 7. W poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Msze św. o g. 7:00, 8:00 i o 16:00 – Bierzmowanie. Nie będzie Mszy wieczornej o 18:00 i wieczornych nabożeństw różańcowych. Różaniec odmówimy o 7:30.
 8. We wtorek  wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej oraz rocznica wyboru papieża św. Jana Pawła II (1978). Msze św. o g. 7:00 i 18:00.
 9. W środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. Msze św. o g. 8:00 i 18:00.
 10. W czwartek święto św. Łukasza, Ewangelisty, dzień modlitw za służbę zdrowia.
 11. W piątek wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki – po Mszy modlitwa i ucałowanie relikwii.
 12. W sobotę wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera; rocz. męczeńskiej śmierci Kapłanów Pelplińskich w r. 1939; dzień modlitw za uczelnie katolickie. O g. 7:30 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 13. W sobotę o g. 10:00 – katecheza dla kandydatów do bierzmowania: kl. VIII szk. podst. i III gimn.
 14. W sobotę 20 X o g. 15:00 – ślub Moniki Bartel i Krzysztofa Olszewskiego.
 15. W piątek 19 X po Mszy św. o 18:00 w salce spotkanie dla młodzieży KSM-u i chętnych.
 16. Katecheza dla dzieci I-Komunijnych w przyszłą niedzielę 21 X po Mszy św. o g. 11:30 w kościele.
 17. Dziękuję Parafianom za ofiary złożone podczas sobotniej zbiórki na rozbudowę kościoła, a Skarbnikom za ich społeczną pracę. Dziękuję za kwiaty do kościoła od rodziców młodzieży bierzmowanej.
 18. Prasa religijna: „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym”. Kalendarze z św. Janem Pawłem II: mały 5 zł, duży 10 zł.
 19. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Można zapisywać w zakrystii lub w biurze Zdrowaśki Roczne i jednorazowe. Na oknach są wyłożone kartki. Zasady te same co w ubiegłym roku. Na roczne ofiara od duszy 20 zł, jednorazowe – dobrowolna.
 20. Za tydzień w kościołach badanie praktyk religijnych. Od 21 do 27 X przypada Tydzień Misyjny. Kolekta za tydzień na misje.
 21. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia składamy jak najserdeczniejsze życzenia.