Ogłoszenia duszpasterskie od 13 do 20 stycznia 2019 r.:

od Niedzieli Chrztu Pańskiego do 2 Niedzieli Zwykłej

 

 1. Dzisiejsze święto Chrztu Chrystusa zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność. Czy pamiętam o Rodzicach, o chrzestnych, o kapłanach – dzięki którym przyjąłem pierwszy i najpotrzebniejszy sakrament, czyli Chrzest św.? Czy zamówiłem kiedyś za nich Mszę św.? Czy chętnie przyjmuję godność chrzestnego?
 2. Dziękujemy biorącym udział w Orszaku Trzech Króli.
 3. Dzisiaj kolekta diecezjalna, a za tydzień na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
 4. Dzisiaj po Mszy o 11:30 zagra i zaśpiewa dziecięcy Zespół Muzyczny z Parafii Miłosierdzia Bożego.
 5. Dzisiaj po Mszy św. o 18:00. nabożeństwo fatimskie.
 6. W poniedziałek 14 stycznia o 7:25 – Różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie.
 7. W poniedziałek 14 stycznia o g. 13:00 kolęda dekanalna kapłanów w parafii św. Katarzyny pod przewodnictwem Ks. Bpa Ryszarda Kasyny.
 8. Msze św. od poniedziałku do piątku, z racji kolęd, tylko z rana o g. 8:00, nie ma w te dni Mszy wieczornej. W sobotę o 8:00 i 18:00. Szczegółowy plan kolęd jest podany na tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej. Przypominamy, że w dni kolędowe zmienione są godziny urzędowania biura parafialnego.
 9. We wtorek o 19:00 w salce spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 10. W środę 16 I po Mszy o 8:00 – Apel Jasnogórski, który poprowadzi Grupa Modlitewna św. o. Pio.
 11. Panowie Szafarze odwiedzą chorych z Komunią św.: 13 i 20 stycznia. Witamy nowego nadzwyczajnego szafarza Komunii św., który zamieszkał na terenie naszej Parafii (przybył z parafii św. Mateusza w Starogardzie Gd.) – p. Mirosława Gołąb. Teraz jest w parafii 3 szafarzy.
 12. Zapraszam do nabycia prasy religijnej: „Pielgrzyma”.
 13. Od 18-25 I przypada Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan, za uczestnictwo w kilku zgromadzeniach w Tygodniu modlitw o jedność chrześcijan i w zakończeniu tegoż tygodnia można uzyskać odpust zupełny. Za tydzień niedzielne pokropienie – na wspomnienie chrztu i jedności chrześcijan na fundamencie chrztu.
 14. W sobotę o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 15. Tablica pamiątkowa Inki w kształcie serce (zob. plakat) – zbiórka srebrnego złomu.
 16. Od 18-20 I w Domu Rekolekcyjnym Księży Werbistów w Laskowicach Pomorskich – rekolekcje dla rolników. Szczegóły w biurze parafialnym.
 17. Parafia organizuje w dn. 1-6 VII 2019 pielgrzymkę autokarową na Ukrainę (m.in. do Lwowa). Szczegóły w biurze parafialnym.
 18. Składamy serdeczne życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.
 19. Pożegnaliśmy w ubiegłym tygodniu śp. Józefa Siembida, l. 85, ze Starogardu Gd., a także śp. Helenę Kleina, l. 86 Starogardu Gd. Dobry Jezu…
 20. Zmarła nasza Parafianka śp. Janina Tyszka, l. 71, ze Starogardu Gd. Pogrzeb we wtorek 15 stycznia 2019 r. o g. 11:00, różaniec w poniedziałek o 17:00, a w dniu pogrzebu o g. 10:15. Dobry Jezu …