Ogłoszenia duszpasterskie od 10 do 17 lutego 2019 r. – 5 Tydzień Zwykły

 

 1. Panowie szafarze odwiedzą chorych z Komunią św. – dzisiaj oraz za tydzień.
 2. W poniedziałek 11 II – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego – podczas Mszy obrzęd błogosławieństwa chorych. Zapraszamy chorych na Msze o g. 9:00 lub 18:00.
 3. W poniedziałek o 17:25 – Różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie.
 4. We wtorek po Mszy św. o 18:00 spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 5. W środę 13 II Dzień fatimski, po Mszy o 18:00 – nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej.
 6. W czwartek 14 II – święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, Biskupa, patronów Europy, a w niektórych kościołach św. Walentego, prezbitera i męczennika. Tego dnia rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii – po Mszy św. o g. 18:00 w salce (o ile będą chętni).
 7. Dzisiaj po Mszy o g. 18:00 – spotkanie w plebanii dla Skarbników naszej Parafii i rozdanie nowych zeszytów. Pierwsza zbiórka ofiar na rozbudowę kościoła odbędzie się w sobotę 16 lutego. Po raz kolejny proszę Parafian o ofiarność na rzecz naszej wspólnej budowy.
 8. Wolne intencje mszalne: w sobotę i w niedzielę.
 9. W sobotę 16 II po Mszy o 18:00 Apel Jasnogórski, o poprowadzenie którego proszę Wspólnotę Dobrego Pasterza.
 10. Dziękuję wszystkim pomagającym przy zdjęciu dekoracji świątecznych.
 11. Podsumowanie kolędowe. Parafia liczy obecnie 816 mieszkańców. Po odjęciu 19 mieszkańców innej wiarywiernych jest 2.797 osób, jest to o 71 osób więcej niż w 2018. Witam wszystkich nowonarodzonych Parafian i nowoprzybyłych Parafian, którzy wprowadzili się w roku 2018. Wstępów kolędowych było 817 (o 18 więcej niż w 2018), kolędę przyjęto w 719 domach tj. 88,00 % wszystkich wstępów, kolędy nie przyjęto w 98 domach tj. 12,00 %  wszystkich wstępów. W parafii jest  931 Rodzin – o 11 więcej niż w 2018 r. [Małżeństw sakramentalnych –  659 (o 8 więcej), jest to 70,78 % wszystkich rodzin; małżeństw cywilnych bez przeszkód – 12 (o 4 mniej); małżeństw cywilnych, powtórnych związków – 44 (o 1 więcej); związków nieformalnych, bez przeszkód – 28 (o 2 więcej); związków nieformalnych, z przeszkodami – 25 (o 8 więcej); separacji – 9 (o 2 mniej); małżonków żyjących po rozwodach jest 41 (o 1 więcej); wdów i wdowców – 80 (o 3 mniej); samotnych matek i samotnych ojców – 5 (tyle samo); o nie znanym statusie oraz osób samotnych – 27 (o 1 mniej)]; członków innych wyznań jest 19 (4 Niewierzących, 11 Świadków Jehowy, 3 Muzułmanów, 1 Ewangelik). 52 osoby z naszej parafii pracuje za granicą (o 10 więcej). Zebrane podczas kolędy ofiary zostały przeznaczone zgodnie ze Statutami Diecezjalnymi: 1/3 do kasy parafialnej (czyli na rozbudowę kościoła  oraz cele parafialne),  1/3 dla ks. proboszcza i 1/3 dla ks. Ryszarda. 37 rodzin, podczas kolędy, złożyło swoje ofiary na cele budowlane za cały 2019 r. Bóg zapłać.
 12. Prasa religijna: „Pielgrzym”, „L`Osservatore Romano”.
 13. Życzenia dla jubilatów i solenizantów nadchodzącego tygodnia.
 14. Dziękuję Wszystkim Parafianom i łączącym się ze mną w żałobie z powodu śmierci ojca Eugeniusza Piastowskiego; „Bóg zapłać” ks. Ryszardowi za zastępstwo podczas mojej nieobecności i za odprawione Msze św.; „Bóg zapłać” wszystkim za odmówione różańce, za obecność na pogrzebie w Wejherowie; ofiarodawcom za ufundowanie autokaru; za kondolencje i liczne wyrazy współczucia – telefoniczne, SMS-y i przekazane osobiście, za modlitwę i kwiaty; „Bóg zapłać” za ofiarowane intencje mszalne za śp. Eugeniusza; Msze św. od delegacji, która przybyła autobusem, zostaną odprawione 20 i 25 lutego o g. 18:00.
 15. 7 II 2019 r., w wieku 88 lat i w 61 roku kapłaństwa, zmarł śp. ks. prałat Aleksander Kłos, były proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w tejże parafii eksportą 10 II 2019 r. o godz. 19.30. Msza Św. pogrzebowa sprawowana będzie pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny w poniedziałek, 11 lutego 2019 roku, o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach. Ciało kapłana zostanie złożone na cmentarzu parafialnym przy ulicy Kościerskiej. Dobry Jezu … Wczoraj odbył się pogrzeb kanonika Alfonsa Wolfganga Strali, senior parafii św. Kazimierza w Kartuzach, emerytowany proboszcz Parafii w Okoninie, zmarł w 87 roku życia i 60 roku kapłaństwa. Dobry Jezu…