Ogłoszenia duszpasterskie od 07 do 14 października 2018 r.  – 27 Tydzień zwykły

1. Panowie Szafarze odwiedzą chorych: dzisiaj (7 X) oraz za dwa tygodnie (21 X).

2. Dzisiaj kolekta diecezjalna.

3.  Dzisiaj w kościele po Mszy św. o godz. 11:30 katecheza dla dzieci I – Komunijnych. 4. Młodzież klasy VII szkoły podstawowej zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o g. 18:00 – podczas której nastąpi uroczyste złożenie deklaracji przez kandydatów oraz wręczenie indeksów.

5. Za tydzień przypada XVIII Dzień Papieski pt. „Promieniowanie ojcostwa” oraz zbiórka do puszek na dzieło Nowego Tysiąclecia. Polecamy ofiarności. W związku z Dniem Papieskim zachęcamy do udziału za tydzień w różańcu wdzięczności za św. Jana Pawła II o g. 17:30 oraz w Apelu Jasnogórskim 16 X po Mszy o 18:00.

6.  W październiku zapraszamy na wspólnie odmawiany w kościele różaniec:

a/ dzieci – od poniedziałku do piątku o g. 16:30.

b/ młodzież i starsi – codziennie o g. 17:30 (pół godziny przed Mszą św. wieczorną). Różaniec także w niedziele o 7:30 – prowadzą wierni.

Ojciec Święty prosi, aby w tegorocznym różańcu po modlitwie „Pod Twoją obronę” dodawać modlitwę do św. Michała Archanioła.

7. W sobotę 13 X – Dzień Fatimski – nie będzie różańca przed Mszą św. wieczorną, lecz będzie on odmawiany po Mszy św., w ramach procesji fatimskiej ulicami Osiedla Przylesie Nowe (strona przedszkola). Przynieśmy świece.

8. W tym tygodniu będą dodatkowe Msze św. o g. 7:00 – w poniedziałek, czwartek i w piątek. O g. 8:00 Msze św. także w piątek i w sobotę.

9.  Zbliża się uroczystość bierzmowania klas szkoły średniej, która będzie miała miejsce w poniedziałek 15 października o g. 16:00. Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży udzieli Ks. Biskup Pelpliński dr Ryszard Kasyna. Przystąpi 21 osób. Zapraszam rodziców i chrzestnych. Podczas tej Mszy  nastąpi poświęcenie różańców i modlitewników dzieciom I- Komunijnym. Zapraszam wszystkie dzieci i ich rodziców. Podczas tej Mszy będzie uroczyste wprowadzenie relikwii św. Maksymiliana Marii Kolbego.

10. Młodzież szkół średnich przychodzi na Nowennę przed Bierzmowaniem: w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek na g. 18:00 (Msza św. i spotkanie po Mszy). W niedzielę za tydzień o godz. 17:00 spowiedź dla młodzieży i ich rodzin, świadków i chętnych.  W sobotę o g. 10:00 sprzątanie kościoła: młodzież i rodzice. Obecność wszystkich obowiązkowa.

11.  We wtorek – Wspólnota Dobrego Pasterza.

12.  W sobotę 13 X zbiórka ofiar na rozbudowę kościoła. Parafianom dziękujemy z góry za wszelką pomoc i składane ofiary, a Skarbnikom za ich społeczną pracę – odbiór zeszytów w zakrystii.

13.  Prasa religijna: „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym”.

14.  Dziękuję za kwiaty ze ślubu Metelska – Szarmański, a za kwiaty i za ofiarę na kwiaty – mieszkańcom ul. Sosnowej.

15.  Dzieci, które obchodziły w tym roku rocznicę I-Komunii św. w zakrystii mogą odebrać gratisowo płytkę ze zdjęciami z uroczystości. Dziękuję rodzinie, które je ufundowała.

16.  Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Można zapisywać w zakrystii lub w biurze Zdrowaśki Roczne i jednorazowe. Na oknach są wyłożone kartki. Zasady te same co w ubiegłym roku. Na roczne ofiara od duszy 20 zł, jednorazowe – dobrowolna.

17.  Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia składamy w imieniu duszpasterzy jak najserdeczniejsze życzenia.