Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Tydzień Wielkanocy: od 19 do 26 kwietnia 2015 r.

 1. Dzisiaj rozpoczęcie VII Tygodnia Biblijnego w Polsce, podczas każdej Mszy św. intronizacja Biblii, o g. 16:00 Rozważanie Słowa Bożego i spotkanie pt. „Ziemia Święta oczyma pielgrzymów naszej parafii”, będzie wyświetlony m. in. film z parafialnej pielgrzymki do Ziemi Św. w Roku Wiary, przynieśmy zrobione przez siebie fotografie. W środę, po Mszy wieczornej od 18:45 do 21:00, Adoracja Słowa Wcielonego słowem Pisma – adoracja Najświętszego Sakramentu, uczestniczy Grupa Modlitewna św. o. Pio i zainteresowane osoby. Chętne osoby będą czytały co 10 min psalmy, potem nastąpi cisza na indywidualną medytację. Zapraszam chętne osoby do czytania – aby zapisały się w zakrystii na konkretną godzinę – otrzymają tekst psalmu. W sobotę w parafii NSPJ warsztaty biblijne od g. 9:30 – 15:30 pt. „Kim jest człowiek?”.

 2. Dzisiaj po Mszy św. – zbiórka do puszek dla uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starogardzie Gd. na pielgrzymkę „Podróż Marzeń” do Fatimy pod opieką p. katechetki Barbary Zaręby. W zamian za pomoc, młodzież będzie oferować ręcznie wykonane ozdoby.

 3. Dzisiaj po Mszach św. w poczekalni do biura – zapisy na rekolekcje z o. Jose Maniparambilem w Parafii NSPJ od 22 – 24 VI 2015 r. Zapraszamy.

 4. W niedziele wielkanocne odbywają się procesje wielkanocne – dzisiaj o 10:00, a za tydzień o g. 18:00. Zapraszam sztandar Chrystusa Króla, sztandar M. B. Różańcowej oraz Żywe Róże.

 5. Dzisiaj o 13:30 dodatkowa Msza św. z udzieleniem Chrztu. Następne chrzty 10 V o 13:30.

 6. Katecheza dla dzieci I-Komunijnych – w środę i w piątek o g. 16:30 w kościele. Obecność wszystkich dzieci obowiązkowa. Uroczystość I-Komunii św. w niedzielę 17 V o g. 10:00.

 7. We wtorek 21 IV pamiętajmy w modlitwie o biskupie pomocniczym Wiesławie Śmiglu, w rocznicę przyjęcia sakry (2012).

 8. W czwartek 23 IV: uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski, a w Starogardzie Gd. patrona miasta. O g. 18:00 odpust w Parafii św. Wojciecha pod przewodnictwem Ks. Bpa Diecezjalnego, w koncelebrze proboszczów starogardzkich parafii. W naszym kościele Msza św. tego dnia o g. 17:00.

 9. W niedzielę 26 IV, w kościele św. Wojciecha – VII Wojciechowy Festiwal Pieśni Chóralnej. Rozpoczęcie o 14:30, zakończenie Mszą św. o 18:00.

 10. W sobotę – święto św. Marka, Ewangelisty, podczas wieczornej Mszy – procesja do krzyża misyjnego z modlitwami o urodzaje. Tego dnia przypada 3 rocz. śm. bpa Jana Bernarda Szlagi.

 11. W sobotę 25 IV od g. 10:00 do 14:00 – zajęcia prowadzone przez „Mocnych w Duchu” z Łodzi dla tworzonej w parafii Grupy Modlitewnej oraz dla chętnych. Zapraszam tych, którzy się już zapisali, zespół muzyczny oraz wszystkich chętnych.

 12. 25 IV w Collegium Marianum w Pelplinie od 10:00 – 13:00 Dzień Otwarty Szkoły. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i w biurze.

 13. W sobotę 25 IV od 10:00 – 12:30 w Hali Sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ul. Sobieskiego 6 odbędą się Targi Pracy organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Starogardzie Gd.

 14. Od 26 IV – 2 V przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Przyszła niedziela, czyli IV Niedziela Wielkanocy zwana jest Niedzielą Dobrego Pasterza.

 15. Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w ubiegłą niedzielę w procesji na nabożeństwo przy kościele Bożego Miłosierdzia.

 16. W niedzielę za tydzień o g. 15:00 – Msza św. 40 – tej rocz. ślubu.

 17. Dziękuję nowożeńcom Pleszkun – Małkowski za kwiaty do kościoła.

 18. Prasa religijna: „W Rodzinie”.

 19. W środę 22 IV o g. 11:00 w Pelplinie pogrzeb śp. ks. prałata Wojciecha Kasyny. Eksporta we wtorek 21 IV o g. 18:00. Dobry Jezu…