Ogłoszenia duszpasterskie Parafii p.w. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

2 Tydzień Wielkanocy: od 12 do 19 kwietnia 2015 r.

 1. W dzisiejsze Święto Miłosierdzia Bożego – dziękujemy za kanonizację dwóch papieży: św. Jana Pawła II i św. Jana XXIII. Dzisiaj obchodzimy dekanalne Uroczystości Dziękczynienia w I rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II. Po Mszy zbiórka do puszek na cele dobroczynne diecezji. Od 12 IV – 18 IV Tydzień miłosierdzia. Dzisiaj o g. 8:00, 10:00 i 11:30 kazania głosi ks. prof. dr hab. Kazimierz Misiaszek z UKSW w Warszawie – za co składamy serdeczne Bóg zapłać. O godz. 19:30 wspólne wyjście z młodzieżą, dziećmi i Parafianami do kościoła Miłosierdzia Bożego. Przed wyjściem będą do kupienia znicze w cenie 3 zł za szt. Zapraszam, aby je nabyć i zanieść w czasie procesji na nabożeństwo o 20:30 przy kościele Miłosierdzia Bożego. Z tych świec będzie układane serce z promieniami. Dochód ze świec na wyjazd integracyjny dzieci z dekanatu. Będą utrudnienia w ruchu. U nas o g. 15:00 Godzina Miłosierdzia.

 2. Za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszek dla uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starogardzie Gd. na pielgrzymkę „Podróż Marzeń” do Fatimy pod opieką p. katechetki Barbary Zaręby. W zamian za pomoc młodzież będzie oferować ręcznie wykonane ozdoby.

 3. Dzisiaj po Mszy o 11:30 – losowanie nagród dla dzieci, które zbierały ofiary do skarbonek Caritasu.

 4. Dzisiaj o g. 16:30 odpust w kościele Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Diecezjalnego.

 5. W niedziele wielkanocne odbywają się procesje wielkanocne – za tydzień o g. 10:00. Zapraszam sztandar Chrystusa Króla, sztandar M. B. Różańcowej oraz Żywe Róże.

 6. W poniedziałek 13 IV – w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej, po Mszy o 18:00 – nabożeństwo fatimskie.

 7. Katecheza dla dzieci I-Komunijnych – w środę i w czwartek o g. 16:30 w kościele.

 8. W środę 15 IV pamiętajmy w modlitwie o biskupie seniorze Piotrze Krupie w rocznicę sakry (1984).

 9. W czwartek 16 IV dzień modlitw w int. pap. Franciszka, Ojczyzny i Kościoła – o g. 21:00 Apel Jasnogórski – o przygotowanie rozważań proszę Różę św. Barbary z Koteż.

 10. W sobotę 18 IV o g. 15:00 – ślub Sylwii Pleszkun i Jakuba Małkowskiego, a o g. 16:00 Msza św. 30-tej rocz. ślubu.

 11. W niedzielę za tydzień o 13:30 dodatkowa Msza św. z udzieleniem Chrztu. W sobotę 18 IV po Mszy wieczornej – nauka do chrztu dla rodziców i chrzestnych.

 12. Od 19 IV – 25 IV przypada VII Tydzień Biblijny w Polsce. W niedzielę za tydzień przed każdą Mszą św. intronizacja Biblii, a o g. 16:00 spotkanie wszystkich, którzy byli w Ziemi Św., przynieśmy zdjęcia z pielgrzymek, będzie okazja zobaczyć film z parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej w Roku Wiary. Rozważymy także Słowo Boże.

 13. W poniedziałek 13 IV władze Miasta zapraszają na uroczystości oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej w jej 75 rocznicę. O g. 13:00 wystąpienie, modlitwa i złożenie kwiatów przed zbiorową mogiłą starogardzian na Cmentarzu przy ul. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 14. Prasa religijna: „Pielgrzym”; nowe pismo dla kobiet „Me Lady”.

 15. Dziękuję za kwiaty do kościoła mieszkańcom bloku nr 5 przy ul. Skośnej. Dziękuję za przekazane ofiary podczas wczorajszej zbiórki na wykończenie kaplicy przedpogrzebowej.

 16. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: w środę 15 kwietnia 2015 r. od g. 7:00 do 10:30 można taki sprzęt przywieźć i złożyć na parking zewnętrzny przy Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Koteżach. Szczegóły na plakacie i na ulotkach.

 17. W niedzielę 19 IV po Mszach św. w poczekalni do biura – zapisy na rekolekcje z o. Maniparambilem w Parafii NSPJ od 22 – 24 VI 2015 r.

 18. Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na koncert pn. „Dla Jana Pawła II – Pamiętamy” w niedzielę 19 IV o g. 17:00 w Kinie „Sokół”. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Spotkania duszpasterskie: a/ KSM – spotkanie w tym tygodniu – we wtorek 14 IV o g. 19:00; b/ Zbiórka dla ministrantów – wg planu ustalonego przez ks. wik.; c/ Gniazda Modlitwy św. o. Pio dla dzieci – w drugi i czwarty piątek miesiąca o g. 17:00; d/ zespół muzyczny….