Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Tydzień Wielkanocy: od 3 do 10 maja 2015 r.

 1. Dzisiaj modlimy się w int. polskiej emigracji, odnawiamy Milenijny Akt Oddania Polski. Dzisiaj, zgodnie z pozwoleniem Stolicy Apostolskiej z dn. 6 XI 2014 r., może być odprawiona tylko jedna Msza św. z formularza uroczystości NMP Królowej Polski (będzie to Msza o g. 11:30).

 2. Procesja wielkanocna dzisiaj o g. 8:00, a za tydzień o 10:00. Zapraszam sztandar Chrystusa Króla, sztandar M. B. Różańcowej oraz przedstawicieli Żywych Róż.

 3. Comiesięczne spotkanie Żywego Różańca dzieci – dzisiaj po Mszy o 11:30 w salce.

 4. Zapraszam na codzienne Msze z nabożeństwem majowym o g. 18:00 w kościele, a także na terenie parafii – przy krzyżach i przy kapliczce. Nabożeństwo majowe z udziałem kapłanów w Koteżach przy krzyżu, na skrzyżowaniu ul. Głównej i Wróblewskiego – dzisiaj o g. 14:00, a za tydzień o 15:00 przy krzyżu koło RSP. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do codziennego udziału w nabożeństwach majowych. Czcijmy naszą Matkę i Królową, prośmy w Roku Życia Konsekrowanego o liczne, gorliwe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 5. Różaniec o pokój – w każdy poniedziałek o 17:30, prowadzą Żywe Róże.

 6. W środę 6 V – święto świętych Filipa i Jakuba Młodszego, Apostołów, a w piątek 8 V – uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski; 8 maja przypada I rocznica Bierzmowania młodzieży, która przyjęła ten sakrament rok temu – zapraszam młodzież do uczczenia tego dnia wspólną Mszą św. i nabożeństwem majowym (66 osób). Podziękujcie za otrzymane dary Ducha Świętego.

 7. Katecheza dla dzieci I-Komunijnych – we wtorek, w środę, czwartek i piątek o g. 16:30 w kościele. I- Komunia w naszej parafii będzie 17 maja o 10:00; spowiedź św. dla dzieci I-Komunijnych w sobotę 16 maja o g. 9:00, a dla rodziców i rodzin dzieci o g. 10:00.

 8. 7 maja przypada I-czwartek miesiąca. Godzina Święta z nabożeństwem majowym będzie po Mszy wieczornej.

 9. Na pomoc hospicjom w akcji „Pola Nadziei” zebraliśmy – 743 zł. Bóg zapłać.

 10. 9 maja w Nowym Wiecu – obchody VII rocz. Beatyfikacji bł. s. Marty Wieckiej (zob. gablotka).

 11. Spotkanie Grupy Modlitewno-ewangelizacyjnej wraz z zespołem muzycznym w każdy piątek po Mszy św. wieczornej.

 12. Pan Szafarz Zbigniew odwiedzi chorych z Komunią św.: 10 i 17 maja.

 13. W niedzielę za tydzień, czyli 10 maja, o 13:30 Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu; nauka do chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę 9 V po Mszy o 18:00.

 14. W niedzielę za tydzień, czyli 10 maja, zaśpiewa chór katedralny z Pelplina.

 15. W piątek 8 V władze Miasta zapraszają na uroczystości w 70 rocznicę zakończenia II wojny światowej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 16. Od 10-17 maja będziemy modlić sie o urodzaje i za kraje głodujące.

 17. Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Tczewie zaprasza do uczenia się w swojej szkole; Dzień Otwarty szkoły 8 V w g. 12:30 – 15:30. Na stoliku są foldery szkoły.